| Iancu6372 a întrebat:

Salut. Acum o săptămână am întâmpinat o problema, m-am tăiat într-o tabla în zona tendonului ahilean, în urma unor investigații s-a observat ca tendonul a fost atins (nu tăiat de tot, atins, dar îndeajuns pentru a fi operat) am fost operat și totul a mers destul de bine, întrebarea mea este, după ce trec zilele în care piciorul trebuie sa stea în ghips fără a atinge pământul si a avea grija mare cu el, mersul meu va fi afectat, voi șchiopata sau voi întâmpină alte probleme un mersul normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Doar medicul ce te tratează știe exact asta sau mai exact nici el. Și va zice: "rămâne de văzut"

| Iancu6372 explică (pentru sierra1):

Am pus întrebarea cu speranța că mi va răspunde cineva cu o problema asemănătoare, medicul a evitat sa mi răspundă la întrebare și de aceea am apelat la TPU, oricum mulțumesc de raspuns

| sierra1 a răspuns (pentru Iancu6372):

Dacă medicul a evitat - fiind in cunoștină de cauză - de ce ai crede o/un nepricepută/nepriceput ce și-ar da cu părerea?