| FreeFly a întrebat:

Am 1.75 si 50 de kg sunt un baiat slab si sunt costient de acest lucreu.Imi puteti spune cum sa ma ingras? PLSSS Am nevoie
Fundita:X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| psiHopixia a răspuns:

Salut! Fa'ti un program de masa, gen mananci la 9 dimineata, la 2 si la 8 seara. Mesele trebuie sa fie la ore fixe si foarte consistente. De ex la micul dejun poti manca paine(cat de multa) oua, sunca etc
La 2 poti manca supa de ce gateste mama ta, felul 2 sa mananci mai mult si multa paine. Iar seara mananci paine cu sunca,ma rog... oricum painea,fainoasele,cartofii sa nu'ti lipseasca din meniu. Si intre mese mananca de la fast-food, bea suc si nah, cauta si tu pe net diete.si fa contrar lorlaughing eu asa am facut in prima faza cand la 1, 50 aveam 27 de kg oh go on acum am 1.64 si 55 de kg si ma chinui sa slabesc!
P.S. Un baiat mai spabut e mai dragut! laughingrolling on the floor (parerea mea)batting eyelashes

9 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Incepe prin a lua un supliment de vitamine si minerale (ajuta si la sanatate si la pofta de masa, si daca e un supliment bun si la digestie). pe urma iti pui un program de masa bine la punct. mananci minim 4 mese pe zi (preferabil orele 8-9, 12-13, 15-16, 19-20). la fiecare masa ai obligatoriu 1/2 dintr-o paine (150-200g). asta pe langa un meniu consistent (1 masa nu este 1 ciocolata). definesc masa prin fel principal + garnitura. intre astea 4 mese (pentru inceput doar 4) nu rontai aiurea. o sa ii dai ideea stomacului ca trebuie sa secrete suc gastric si iti accelerezi metabolismul, incearca dupa masa sa rontai ceva sa fie un ciclu, nu mai multe (sa zic ciclu ca nu imi vine alt cuvant in minte). dupa 1-2 luni mai adaugi o masa dupa cum poftesti (nu dupa 21). eu cu programul asta am trecut de la 54 la 65 kg in 2 luni, si doar atat pentru ca nu m-am tinut 100% de el si am avut niste probleme...

Răspuns utilizator avertizat
| dende95 a răspuns:

Fratioare,mai bine ramai cum esti deoarece eu am fost la fel ca tine si m-am ingrasat si acum am 1, 80 si 80kgcryingas face orice sa am macar 60kg!

| emastelista a răspuns:

Mananca seara multa paine ciocolata paste fainoase nu face sport manca de putine ori pe zi dar mult si repede

| rolly3342 a răspuns:

Anorexic...eu am 185 si 75 de kg si ft bine.

| Wolfenstein a răspuns:

Mananca carne cipsuri si ia vreo 4 mese pe zi daca vrei sa te ingrasi cu adevarat. mai ia si tu mancare de la fast food.winking

| CrazyKiddd a răspuns:

Nu trebuie sa mananci mult cum spun toti astia.Trebuie sa mananci in cantitati moderate mancare cu multe calorii, dar sanatoasa nu fast food.De exemplu:dimineata:3 felii de unt si gem un ceai si racituri sau ce mai ai uh prin frigider:La pranz o supa si ceva la gratar cu garnitura de cartofi natur.Iar seara Cartofi prajiti si 2-3 pulpe prajite. Fundiitaaa?

| ჩw1ῆ a răspuns:

Salut. nu e nevoie sa te ingrasi neaparat deoarece obezitate duce la mule boli, dar daca ai vrea sa te ingrasi 5-10 kg nu ar fi ceva rau incerca sa manaci mai mult dar nu fa abuz bea lichide multe si mananca mancare nesanatoasa gen(fastfood) dar nu te sfatuiesc s-o faci este alegerea ta poti manca orice doresti dar cu o anumita limita sper ca te-am ajutat

| LmS a răspuns:

Mananca multa carne care are multe grasimi de ex : sunca,slanina, salam, carnati etc. si mananca de vreo 5-6 ori pe zi
uite o schema : dimineata 3 sandwichuri la pranz multa carne, sau cartofi pai(acestia sunt unsurosi si iti dau multe calori.) pe la ora 15:30 iar ia o gustare ce vrei tu... seara la la 6 mananca calumea si la cina sa bagi calumea frate fa asa si intr-o saptamana iti garantez ca te ingrasi vreo 5-10 kg bafta