| Akahskbw191ut2 a întrebat:

Dacă ți a iesit un elastic de pe aparatul dentar trebuie sa mergi la ortodont sa iti pună altul?

3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Da

Răspuns utilizator avertizat
| PinkFlowers123 a răspuns:

Din cate stiu acele elastice sunt prinse de bracheti pentru a-i fixa. Avand in vedere ca tu nu il mai poti pune la loc singur/a, ar trebui sa te duci sa il puna ortodontul. Banuiesc ca faci controale periodice pentru verificarea aparatului si nu cred ca se intampla ceva daca astepti pana la urmatorul control, avand in vedere ca aparatul este fixat cu multe alte elastice… eu am avut aparat dentar acum 10 ani? mie nu mi s-a intamplat atunci sa imi sara vreun elatic…cred ca cel mai bine suni la cabinet si intrebi daca poti astepta asa pana la urmatorul control