| RazvanChiscan a întrebat:

Salut.Am 12 ani si de o vreme am inceput sa consum ENERGIZANTE, beau 1-2 pe zi cand merg la scoala.Pot pati ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Iuliancik77 a răspuns:

Da organismului ii dai prea multa energie si poate sa-ti fie ceva grav cu tine
FUNDA?

| RazvanChiscan explică (pentru Iuliancik77):

Multumesc.O sa tin cont de sfatul tau nu o sa mai consum de acum in colo.

| Iuliancik77 a răspuns (pentru RazvanChiscan):

Esti bravo ca mai ascultat si te vei dezvolta mai bine bravo))

3 răspunsuri:
| adellllle a răspuns:

Energizantele contin o doza foarte mare de cofeina si nu este indicat consumul in cantitati asa mari, mai ales la varsta ta. Iti recomand sa le elimini de tot din dieta ta zilnica si sa le inlocuiesti cu ceva mai sanatos, de exemplu un fresh de portocale sau chiar cu apa. Cand mai cresti un pic, poti bea o cafea naturala dimineata, pentru un plus de energie (cam de la 16 ani incolo).