| vladv26 a întrebat:

Am 13 ani si am mustata sub forma de puf, si se vede ff urat in poze si nu numai imi strica aspectul estetic, eu f des si negru, cum sa dau jos puful? am auzit ca cu bigul daca dau creste mai repede si mai des, sa ma dau cu ceara depilatoate sau benzi de ceara? ceva benzi? sau ziceti-mi ce sa fac pentru ca mi se vede urat. Dau FUNDA, vreau seriozitate.
e vreao probelma daca ma dau cu ceara? mi se poate intampla ceva rau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| 2Low a răspuns:

Inca nu e momentul pentru BIC.
Nu cred ca vrei sa iti pui benzi sub nas si sa tragi.
In momentul in care o sa te razi cu BIC-ul o sa inceapa o noua etapa pana mori.

| vladv26 explică (pentru 2Low):

Pai si ce sa fac? se vede ff urat sa astept tot asa ma enerveaza ff tare

| 2Low a răspuns (pentru vladv26):

Daca tot insisti, poti sa incerci cu benzi.Dar o sa doara.
In orice caz nu recomand BIC-ul la varsta ta.Mai asteapta putin.

| vladv26 explică (pentru 2Low):

Pai si daca incerc cu benzi nu mi se poate intampla nimic, nu? o sa creasca mai rar? deci daca dau cu benzi nu o sa ma afecteze cu nimic?

| 2Low a răspuns (pentru vladv26):

Da,cu ceara rece sa fie nu se ia totul din prima.
O sa se inroseasca putin zona aceea.Dar o sa iti treaca in cateva ore.