| anonim_4396 a întrebat:

, Am 13 ani si as vrea sa imi indrept dintii, daca stiti ceva imi puteti spune, + fara aparat dentar!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Operatie la toti dintii, injectii, taieturi cu bisturiul.
Acum preferi aparatul dentar?

| raperul99 a răspuns (pentru darrio2007):

Da

| darrio2007 a răspuns (pentru raperul99):

Bravo! O hotarare inteleapta!

| Adry05 a răspuns:

Nu există. crezi că ar mai fi proști oamenii să-și pună dacă s-ar putea altfel? serios acu

| Donsavas a răspuns:

Multi se vaită de aparatul dentar dar e singura soluție disponibilă.

| Nume6 a răspuns:

Aparat dentar invisalign e ceva mai modern și nu se observă.

| ionpopa57 a răspuns:

Salut, iti voi recomanda o metoda foarte eficienta! Impinge-i cam 2 ore pe zi cu limba, dupa care trebuie înmuiată gingia in acea zona cu apa de gură. Am urmat acest tratament 2 ani si nu mai am nicio problema, cu costuri mult mai reduse. Succes!

| dragosmp97 a răspuns:

Salut. Am 23 de ani și îți pot spune din proprie experiență că cea mai bună idee este să-l pui acum cât ești încă tânăr/ă. Sunt aparate care sunt mai invizibile să zicem, costa cam 3500 lei per arcadă, 7000 lei per total (Dacă vrei ceva estetic), dar nu cred că e neapărată nevoie de așa ceva. Sunt mult mai ieftine. O să îți mulțumești peste ani și ani că ai făcut alegerea asta. Mai bine regreți că ai făcut ceva decât că nu ai făcut. happy Oricum mai bine consulți părerea unui dentist și te va convinge mai bine dacă este cazul