| BezeaToxica a întrebat:

Am 14 ani si ma voi duce la liceu.Eu nu trec de 1, 60m(inaltimea).Nu am nici o problema de sanatate dar nu stiu dc nu pot creste ca alti colegi de varsta mea! In trecut nu prea mancam(carne si legume)mai deloc, i-ar acum mananc cat pot eu de multa carne de la un timp dar nimic! Ce se intampla? Mananc cat pot eu de mult dar nici nu cresc/ma ingras! Plz FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nici o legatura carnea cu inaltimea. Eu nu maninc carne decit la Craciun si am 1, 78. Baietii cresc mai tirziu, dar pina pe la 22-23 de ani au tot timpul. Un vecin de-al meu "si-a dat drumu" abia la 19 ani si acum nu se mai opreste. Insa, este indicat sa faci si ceva sport. i grija cum si ce maninci, sa nu dezechilibrezi organismul. Sanatate!

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Pai fa sport: volei, handbal, tenis, dans sportiv, inotul.Iti alegi.

| alexdo97 a răspuns:

Fa un sport, este cea mai buna optiune.