| AndreiFTWxxD a întrebat:

Am 14 ani si sunt interesat de o operatie la nas am o deviatie se sept. Voiam sa stiu daca se poate opera inainte de 18 ani daca am probleme de respiratie.Eu am probleme *grave* de respiratie si respir doar pe gura, cauzand o dezvoltare gresita a maxilarului si a mandibulei! Deci sunt chirurgi care ma pot opera asta vreau sa stiu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Marius-Andrei_Olteanu_1996 a răspuns:

Salut. Eu am aceeasi problema... Exact la fel, dar prefer sa fac operatia la 18 ani Deoarece doctorul a spus ca la 14 ani poate da gresi sau ceva de genu M-am operat polipi, si acum mai am deviatie de sept...

2 răspunsuri:
| porcarumadalina a răspuns:

Mai bine ai face dupa 18 ani.

| NoulCont a răspuns:

Da doar cu acordul unui părinte