| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 15 ani, 1.69, 60 kg și aș vrea să slăbesc niste grăsime. Cam ce ar trebui sa mănânc sau sa nu mănânc sau sa beau?
De curând m-am apucat sa fac și niște exerciții, iar în restul zilei nu prea fac mișcare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La varsta ta lasa dietele ca esti in faza de crestere, manca sanatos 5 fructe la zi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să mânânci mai puțin din toate.
Să te plimbi și din când în când să faci o alergare ușoară sau un meci de fotbal amical cu amicii.

| alex14frosty a răspuns:

Pai la 15 ani... 60kg este nah nu pot sa spun ca bine dar incearca sa slabesti cam 10kg nu mai mult ca dupa aia exagerezi.Eu iti propun sa mananci mancare sanatoasa, facuta acasa cu mai putine grasimi, si sa nu mai bei sucuri multe.Nu e asa de mult 10kg

Succes!