| BodoGenn a întrebat:

Salut,am 15 ani si 1, 56 inaltime...am auzit ca exista niste exercitii speciale pentru crestere in inaltime...mi-le puteti spune? dau fundoi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Stimuleaza, dar nu te poti inalta mai mult decat iti permite gena ta.
Sportul ca baschetul sau inotul ( dar practicate cel putin de 2-3 ori pe saptamana), stimuleaza cresterea dar nu mai mult decat iti este inscris in adn, de obicei copilul nu isi intrece parintii la inaltime, dai stai linistit ca pana pe la 21 de ani ai timp destul sa cresti.

3 răspunsuri:
| BodoGenn explică:

Va multumesc frumos, sa stiti ca mai practic exercitii pentru dezvoltarea abdomenului...si fac destul de mult, si am auzit ca daca fac podul de 5 ori pe zi ma mai inalt.Acum nu stiu, depinde.

| Ӄαϩϩὶε a răspuns:

Exercitiile de gimnastica ajuta. Cel putin eu asa stiamthinking Doar ca nu stiu sa iti zic daca toate ajuta sau exista unele mai speciale. Practicarea sporturilor iar te ajutahappy Mai poti sa mergi la sala, dar nu te apuci sa faci de capul tau, iti iei un antrenor sau cum i se zice. Iti va spune ce te ajuta si ce nu. Chiar daca mergi dupa cum te taie capul, sa nu te apuci sa faci exercitiile cu presa la picioare, alea nu te ajuta.

| Idontcare123456789 a răspuns:

Daca faci baschet te poți înaltă cu 10 cm, deci apucate de baschet si înot, si înotul mai înaltă