| Paul_2912 a întrebat:

Am 16 ani. intr-o zi am hotarat sa merg cu mai 2 3 baieti la un biliard mai dimineata(11) N-am fost mancat nimic am baut doar suc si am fumat iar deodata a inceput sa ma doara burta foarte tare si mi-am pierdut cunostinta in drum spre casa de atuncea am starea asta imi pierd memoria pentru cateva minute is ametit. de ex daca merg la un suc in cinci minute ma intreb unde is si dupa aia imi revine memoria ce sa fac? am fost la neurolog mi-a dat un tratament dar nu ma ajuta cu nimica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| truesensation a răspuns:

Cere-i medicului un EEG(electroencefalograma) sa te asiguri ca nu este epilepsie.

| Paul_2912 explică (pentru truesensation):

Prima intrebare a fost daca am avut epilepsie cand eram mic (n-am avut) si o sp ca nu are cum sa fie epilepsie

| truesensation a răspuns (pentru Paul_2912):

Epilepsia nu o faci doar cand esti mic.Eu am fost diagnosticata la 17 ani.Dar daca ti-a spus medicul k nu ai vom avea incredere in cuvantul lui, totusi lasa tigarile pentru ca si acestea pot avea un efect asupra memoriei.

| ywy97 a răspuns:

Nu sunt in masura sa iti dau un raspuns clar pentru ca nu's in locul tau...dar totusi cel mai bine ar fi sa te lasi de fumat...stiu ca ofera o senzatie misto dar nu se merita efortul, dupa ce descrii tuwinking