| Mihaialexandru129 a întrebat:

Salut, am 16 ani și as vrea sa îmi explicați cu detalii cum sa ma spăl la penis, pot spune ca ma ustura puțin dacă pun degetul pe cap! Îmi miroase destul de urat chiar și testiculele uneori și nu stiu ce sa fac! Dacă ma spăl cu săpun de maini sau cu head&shoulders e Ok? Ar trebuie sa ma spăl și pe chestia mov de la capul penisului? Și pe piele din interior? Va rog seriozitate! Și cam cât sa ma spăl adică sa dau de 3 ori cu degetul in același loc, dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Multa apa calda si sapun, dimineata si seara, si evident dupa fiecare mas-tur-bare, ca sa elimini sperma ramansa in faldurile cucului.
Decalotezi penisul si speli pana elimini orice mizerie sau smegma, fiindca aceea miroase.
Dusul zilnic sau baia la cada este obligatorie. daca nu ai conditii, te speli la lighean, unde incepi cu fata si termini cu cucul, testiculele si anusul.

| Emilian65 a răspuns:

Speli zilnic penisul cu apa calda si sapun si totul va fi ok.

| Sofer a răspuns:

Te speli cu săpun și penisul îl decalotezi sa poți sa îl speli cum trebuie.

| Stochel a răspuns:

Păi este simplu ori de cate ori faci baie in fiecare zi mai ales vara sau iarna la o zi doua decâte ori faci baie belesti **** si dai cu gel de dus sau săpun ce o fi