| Doru_Gherghin_1998 a întrebat:

Salut am 17 ani si 6 luni, am o inaltime de 1.70 m. As vrea sa stiu daca este posibil sa mai cresc pana la 1.80 m. Spune-ti-mi tot ce as putea face pentru a atinge 1.80. Rog seriozitate si raspunsuri mai diferite. Va multmesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Nu prea cred ca vei ajunge pana la 1, 80 poate pana la 1, 75 mare parte din cresterea in inaltime are loc la pubertate, de la 17 ani nu prea cresti mult daca cativa cm, apropo nu poti face nimic asa cum nu poti schimba natural culoarea parului sau alte aspecte asta tine de genetica de parinti tai in proportie de 85%, doar in primi 3 ani conteaza alimentatia, mediul etc cica laptele de mama ar ajuta