| Mařı_Mařı_1995_j80E a întrebat:

Salut.Am 17 ani si sunt mai mic de statura am 1.63 si ma gandesc daca ma apuc de sala pot sa mai ma inalt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NoctisFive a răspuns:

Doar de inot, basket, handball sau sporturi de genul ar fi de preferat sa practici, desi nu prea cred ca ai sanse sa ajungi la 1, 70. Daca vrei sa te apuci de sala, nu neaparat sa te inalti, ar fi bine sa nu ridici deasupra capului, poti sa nu ma cresti la fel de rapid sau deloc.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inaltimea este in adn-ul tau.
Nu poti sa te inalti doar practicand un sport. NoctisFive nu stie despre ce vorbeste.