| mstefan27 a întrebat:

Salut,am 18 ani, aseară am fost la o petrecere, de la 10 seara pana la 12 am bagat aproximativ 8 beri, după am bagat vreo 5 redbull, le-am terminat să zic pe la un 4 dimineata, am baut si 2 cafele. Tot in acest timp am fumat vreo 2 pachete aproximativ de tigari, pe la 6 m-a luat tremuratul foarte, foarte rau, am mers să dorm si acum dupa ce m-am trezit incă tremur la fel de tare, cam o dată la doua saptamani consum cantitatea asta la petreceri de vreo 3 ani, dar acum a fost prima data cu tremuratul, ce pot face sa nu mai tremur acum că pur si simplu nu ma pot opri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca mai repeti experienta ai sa tremuri de frig in palton de lemn la 1, 5 metri sub pamant. Acum esti tanar dar cu timpul nu vei mai rezista la asemenea excese.

| Adry05 a răspuns:

Doamne nu mai băga atâta redbul + cafele... mă mir că nu ți-a pocnit inima
de țigări nici nu mai zic laughing) poți să te distrezi și fără să-ți faci organele praf în halul ăsta...

| salieri84 a răspuns:

Repetă în continuare procedura, că nu se știe când îți plesnește o venă după cap. Ce naiba, doar o viață avem, să ne bucurăm de excese! PS- dude, las-o moale, că riști un stop cardio-respirator, de toată frumusețea.

| Mihai8767 a răspuns:

Ai o inima buna sau ce a mai ramas din ea dupa toate aceste desfatari. Lasa mai usor ca nu e de gluma, ai atacat inima din toate punctele de vedere. Se pare ca efectele deja au aparut. Si unele neurologice(tremuratul). Nu vreau sa fiu bau baul tau da uneori lucrurile trebuie spuse pe nume. Mergi la petrcere sa te distrezi nu sa te distrugi, dar din pacate asa cred ca e petrcere sa te spargi, sa bei, sa nu mai stii de tine pana a doua zi. Ai o viata de trait si sa incepi de la varsta asta sa umblii pe la doctorii din cauza unor prsostii nu merita.