| Paul_Raul_1993 a întrebat:

Am 21 de ani si toti Dinții naturali "la locul lor" ca sa zic asa. Dar recent am avut probleme cu o masea cariata.
Ce părere aveți (si o suma totala estimativă a procedurii) de o extractie a tuturor dintilor(inclusiv masele) si implanturi de portelan cu zirconiu? A încercat cineva?
Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ElenaMaria1979 a răspuns:

De ce sa vrei sa-ti scoti dintii?!?!
Mergi la un consult stomatologic, de pret nu stiu, difera de la medic la medic si de la cabinet la cabinet.
Trateaza-ti maseaua cariata si ai mare grija de dantura!
Gandeste-te la implanturi mai peste 25-30 de ani, nu acum!
Sanatate multa!

| Tania_Todea_1997 a răspuns:

Buna! Depinde de doctor doctorul meu la 2 extractii imi face reducere in loc de 80 lei platesc 70-60. Implanturile sunt destul de scumpe dar depinde de doctorul stomatolog si preturile pe care le are.

| AnonimulDinUmbra a răspuns:

De ce ti-ai scoate toti dintii pentru o masea?

| Jumpy a răspuns:

Cel mai bine te duci la un control la stomatolog, iti faci o consultatie care costa vreo 30 lei si vad dansii ce si cum.un implant costa in jur de 500 euro din cate stiu eu portelan cu zirconiu. dar daca e vb de obturatie canal si plomba cam in 200 lei te scapi. iar cu extractia cred ca se ia decizia doar in ultimul moment si costa in jur de 100 lei. salutare!