| alexandru1014 a întrebat:

Am 23 de ani și 77 de kg!
Uneori când stau linistit simt o bătaie puternica in zona inima și simt ca rămân pentru puțin timp fără aer.
Am făcut toate analizele posibile pentru inima(EKG, test de efort, EKG 24 de ore) nu mi s-a găsit nimic.
In continuare am aceste simptome care ma sperie și nu îmi dau pace!
Dacă ma puteți ajuta cu un sfat! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eco cardiac, test de efort, se poate sa fie o durere musculara, cand alergi ce simti?

| alexandru1014 explică (pentru RAY):

Când alerg nu simt nimic, totul este ok..nu obosesc repede

| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti un om sedentar, care nu face efort fizic, este normal ce ti se intampla. Inima o ia uneori la trap din diverse motive: oboseala, nopti nedormite, cafea, bauturi energizante, alcool samd.
Pune-ti la punct hrana, miscarea si somnul de noapte, iar inima va inceta sa iti mai sparga pieptul, avdn doar miscari nromale si regulate, cum este si normal.

| alexandru1014 explică (pentru Violleta2022):

Am făcut fotbal de performanța pana la vârsta de 17 ani, după care într-adevăr am făcut sport mai rar