| Dani211 a întrebat:

Salut! Am arcada sparta si nasul spart, mai curge putin sange din nas am stat cu capul in sus si cu vata.Arcada am mai avut-o sparta tot in locul acesta, in afara de gheata ce pot face pentru durere? Nu am calmante, este inchis la farmacie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Am arcada sparta si nasul spart,"

du-te dom-le la urgențe să te coase!

| Dani211 explică (pentru sierra1):

Ce sa coase ma? Pai sunt fetita ca si tine?

| sierra1 a răspuns (pentru Dani211):

Solidule geniu, arcada cum se cârpește, cu bandă scotch sau copcii?

| Dani211 explică (pentru sierra1):

Am curatat cu spirt si am pus un bandaj

| sierra1 a răspuns (pentru Dani211):

Ai (avut) tu arcadă spartă cum mi-am fisurat eu aripa