| minid91 a întrebat:

Am ceva probleme cu nasul infundat, am fost la medic dupa ce am stat ceva timp pe picaturi de nasi luate de mine, olinth, care esti fac treaba foarte bine dar doar pe moment. Doctorul mi-a zis ca am rinita alergica si mi-a prescris picaturi biorinil, 7 pastile tamalis, spray tamtum verde si dupa tratamentul de 7 zile am continuat cu apa de mare... dupa care tot nimic, nici o schimbare. Am sa merg inapoi la medic sa vad ce mai zice, dar e nasol pentru ca nu dorm nopti din aceasta cauza. Am scris aici pentru ca orice sfat e bine venit. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| b4stefa a răspuns:

Stiu prin ce treci...fa infuzie, stiu suna ciudat, dar functioneza laughing
adica fierbi 1-2 l apa intr-oala sau ceva cu volumul mai mare, apoi stai cat poti 2-3 min. deasupra oalei cu un posop care sa-ti acopere capul.