| Andredrei a întrebat:

Salut! Am de ales intre 2 companii private la care sa imi fac abonamentul de sanatate. Medicover sau Medlife. Ce sugerati sa aleg? De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| RoCkKiD a răspuns:

Uita-te la oferte, vezi cate clinici partenere au fiecare, ce contine pachetul propus, care sunt practicile de decontare in cazul in care mergi la un medic din afara retelei etc.

Nu conteaza atata asiguratorul pentru ca fiecare au pachete si oferte diferite. Cere angajatorului ofertele si uita-te la ele.