| Andreeaioan115 a întrebat:

Salut,am dureri foarte mari dupa coaste in partea stanga, nu pot dormi noptile, sunt foarte trista.Am parte numai de suferinta si durere sad Nu mai pot sa suport. Am nevoie de ajutor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Durerea de coaste ori te a tras curentul si ai un junghi care rezonează in zona coastelor, ori te ai lovit ai cazut? Cumpăra ti de la farmacie o cremă de articulatii si unge te pe spate cu aceasta cremă si îmbraca te bine stai la caldură ca sa i ti treacă durerea, ce varsta ai?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si medicul ce ti a zis?

| Ineys a răspuns:

Du-te la doctor. Pui prea multe intrebari medicale aici, un doctor ai vazut pana acum?

| Andreeaioan115 explică (pentru Ineys):

Da! Urmeaza sa fac niste analize de sange si o ecografie. Dar pana atunci mor de durere sad

| AlleXuSS a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Buna iti garantez ca in mare nu vei primi un raspuns concret aici pe forum pentru ca nu sunt medici pe aici! cel mai bine ar fi sa-ti iei ceva gel si sa-ti faci o programare la un doctor doar asa vei primi un raspuns corect!

| alma200033 a răspuns:

Te înțeleg perfect! Și eu sunt in situația asta de ceva vremesad Cel mai bine ar fi sa consulti un Dr sa vezi ce zice....eu am consultat multi Dr dar tot nu am scăpat de problema... Sănătate!

| VisovanAdi a răspuns:

Kineto terapie, dacă ești din Oradea, știu eu un loc.

| Andreeaioan115 explică (pentru VisovanAdi):

Pai daca ma doare vezica biliara, ce legatura are Kinet terapia aici?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Pentru vezica biliara mergi la farmacie si cumpăra ti pastilele secreție biliară asa se numesc si ia de 3 ori pe zi o pastiluță. Multa sanatate. Nu minca prăjeli, grăsimi, carne tocată.