| Cristi151 a întrebat:

Salut,
Am fost de cateva ori la dentist si de fiecare data imi spune sa ma spal mai bine pe dinti pentru ca am tartar... Zilnic ma spal pe dinti, de sus in jos, ce pot sa mai fac?

Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Meow230 a răspuns:

Incearca cu bicarbonat si zeama de lamaia, dar ai grija sa nu iti distrugi smaltul. Spala-te cu bicarbonat stins cu zeama de lamaie, apoi clateste-te cu apa calduta. Vei simti un mic disconfort, dar functioneaza sigur. Spala-te asa de 3-4 ori pe saptamana, iar in rest cu pasta de dinti dimineata si seara. Funda? ^^

2 răspunsuri:
| alinadianaaa a răspuns:

Fa-ti un detartraj nu este scump, si te ajuta.

| MiurielSexoasa a răspuns:

Bea spirt, efect imediat