| Toni1p000 a întrebat:

Salut. Am fost vineri la dentist și mi-am scos măseaua. Trebuie sa merg vineri sa îmi scoată firele. Mai am de scos una oare poate sa o scoată vineri sau trebuie sa mai aștept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti-am scos noi măseaua? Intreaba dentistul cand vei ajunge acolo.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte posibil sa ti o scoata si pe urmatoarea mai ales daca rana de la prima e vindecata.

| sierra1 a răspuns:

Da' stomatologul ce ți-a zis? (iartă-ne indiscreția...)

| Freya1 a răspuns:

Acum depinde cât e de nasoala rana și cum se vindeca. Daca a fost o extracție urat nu îți va mai scoate acum alta măsea, dacă în schimb locul e vindecat, se poate sa îți mai facă o extracție.