| ddoorriiaannaa a întrebat:

Am galactoree(secretie a sanilor). Eu spun ca am din cauza ca am luat anticonceptionale, apoi m-am lasat de ele(cam de 2 saptamani..si un pic) Am citit si pe prospectul lor ca se poate, dar si pe internet am citit despre galactoree. Ideea e ca acum nu am bani sa merg la un endocrinolog, credeti ca o sa-mi treaca de la sine, sau trebuie sa iau ceva medicamente? Stie cineva? Multumesc! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este posibil ca galactoreea să se remită de la sine, fără tratament ( depinde şi de cauze )!

Oricum, este indicat să mergi cât mai curând la un control endocrinologic şi unul ginecologic happy

Toate cele bune.

| SkyPilot a răspuns:

Vezi aici, pe alese:
http://www.sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/galactoree-tratament
Si poti sa google si singura!