| Ionuț_Eduars_1987 a întrebat:

Salut,am o intrebare: sunt mai bune tigarile rusești gen Ahima,marble,fast,sau rotmans
Sau sunt mai bune tigarile romanesti,nu de alta dar mă ințeapa plamanul drept am inceput sa fumez mai rar, plus ca eu fumam doar Ashima le-am dat si un nume(Cancer la 10 lei) off.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Care tigari romanesti? Marcile vechi (Carpati, Snagov etc) le-au licentiat firmele concurente in alte tari, iar la noi nu mai e permis sa fie fabricate.
In tara se mai fabrica doar tigari de brand-uri straine.

| LPCTSTR a răspuns:

Fumez ceva numit "chimie organică" și "C++", fumează și tu, crește numărul sinapselor din creieraș.

| RobertMoon a răspuns:

Unde ai auzit tu de țigări românești? laughing Poate vrei sa spui cele care se găsesc la noi in magazine că de făcut România nu fabrică țigări. Și da, nu sunt bune prostiile pe care le fumezi tu, sunt aduse de afară ca țigări de contrabandă. Eu fumez Dunhill sau Kent.

| mastadont a răspuns:

Eu fumez davidof, alea mi se par cele mai bune la gust și la calitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt mai bune cele românești.

| BBJHHRUGs a răspuns:

Orice tigare fumata indiferent de marca sau originalitate este moarte la pachet sau cancer impachetat.

| mastadont a răspuns (pentru BBJHHRUGs):

În acest caz nu pot să mă pronunț? țigare nu am fumat niciodată. Poate câte o țigară din când în când big grin

| NightLovell a răspuns:

In acest caz ar trebui sa le lasi definitiv, nu te juca cu sanatatea ta, vei regreta! Nu pot sa te incurajez nici cu cele rusesti nici cu cele romanesti. Alege sanatatea si lasa-le.

| cristi22q a răspuns:

Rodman's sunt bune, sunt unpic slabe și sunt ok.
Nu mai fuma ashima fast sau alte prostii că nu sunt ok.
Încearcă Rodman's, sau daca nu găsești, țigări românești