| Dani_8199 a întrebat:

am o intrebare: transpiratia de dupa efort intretine si inrautateste acneea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Ileana_6025 a răspuns:

Orice tip de transpiratie si orice impuritate prezenta pe fata intrectine acneea. De aceea iti recomand ca dupa ce faci efort fizic sa te speli bine pe fata si apoi sa te dai cu o crema hidratanta. happy

| Brookee a răspuns:

Depinde de organism.Mie nu mi se intampla.Dar am si prieteni carora da deci.:-s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cazul in care este tratata corespunzator,nu o va intretine, dar poate duce la aparitia altor cosuri. Daca nu poti sa te speli dupa ce faci sport, este bine sa ai la tine servetele umede cu care sa-ti cureti pielea.