| Darianna a întrebat:

am o menstruatie cu eliminari de cheaguri de singe brune si brune mai deschis. ce poate fi? solutii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Elimini endometrul uterin, e perfect normal.

| BiuL a răspuns:

E normal.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, aceste cheaguri sunt relativ normale ( dacă apar mai rar )!

Vezi detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......uloar_5282

Totuşi, având în vedere întrebările tale anterioare, aş zice că e vorba de o afecţiune a ovarelor - vezi mai multe precizări în răspunsul pe care ţi-l dau la cealaltă întrebare.

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Bună
Este perfect normal!

| Iunona a răspuns:

Nu exista o solutie, daca nu sunt foarte dese e normal. Ai doar un flux menstrual mai abundent.