| aurasgm a întrebat:

Am o problema deci am stat intr-o seara prea mult la calculator si a doua zi m-am trezit la ora 3 dupa amiaza si acum seara nu mai pot dormi pana pe la ora 4 dimnineata. Ce ar trebui sa fac ca mi-e groaza ca incep scoala si trebuie sa ma scol la ora 7 dimineata. pls ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| princesSheart a răspuns:

Si eu sunt exact in situatia ta.doar ca eu am noroc. am scoala de dupa masa. Uite ce poti sa faci: incearca sa te trezesti mai devreme, ca seara sa iti fie somn mai repede si astfel, intr-o saptamana (cat mai e vacanta) te vei reintoarce la programul tau normal din timpul scolii. sper ca te-am ajutat happy

6 răspunsuri:
| SongElena a răspuns:

OOO hai sa ne luam de mana si eu patesc la fel.deci stau pana la 4 la pc si dupa aia la trezesc tot la 4laughingdupa-amiaza normal si tot asa.deci pur si simplu nu imi este somn...si eu la fel la scl ma trezesc la 7.si nu stiu ce o sa fac

| TheBlueDragon a răspuns:

Eu patesc pe dos...Ma culc de la 8 seara si ma trezest la 4 dimi.
E o nebunie!

| Dj7EdWarDD a răspuns:

Hmmmm si ew am aceiasi problema adica ma culc la 5 dim si ma trezesc la 2, 3 ziua. hmmm sfatul mew e sa lasi mai putin timp pentru pc si sa faci alta activitate ca nu e bine sa stai atat de mult la pc si ti se schimba ''clima'' adica orele la care trebuie sa dormi! incearca sa faci si alceva lasa pc-ul!

| stefana25 a răspuns:

Stai calma, nu e nimic grav. Incepe sa te culci la 10, 11 seara si o sa ti se regleze ceasul de la sine. Chiar daca nu ti-e somn deloc, baga-te in pat si gandeste-te la ceva, o sa adormi mai repede decat ai crede happy

| Caffe a răspuns:

Aceeasi problema... iti pui ceasul sa sune si maine dimineata la 9, 10 te trezesti, bei un coffe si iti propui sa stai treaz pana la 10 seara

| Ele1995 a răspuns:

Si eu am la fel aceeasi problema stau mult la pc si acum stau si e ora 03:05 laughing sunt cel mai rezistent odata am stat pana la ora 6:00 Dimineata si nu mi s-a intamplat nimica nu am murit nimica laughing rolling on the floor