| Davyd2001 a întrebat:

Salut. Am o problemă care ma deranjează destul de tare. De exemplu dacă merg într-un loc nou nu mai știu sa ma întorc în locul de unde am plecat și ma panichez foarte tare, ce credeți ca ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Trebuie să înveți să te stăpânești. Trebuie să înveți să fi stăpân peste situații, și să nu pună situațiile stăpânire pe tine.
Trebuie să înveți să fi mai atent la ce se întâmplă în jurul tău, și oriunde mergi. Trebuie să te întrebi de ce mergi acolo, cu ce mergi și ce posibilități sunt de întoarcere. Trebuie să începi să fi organizat în toate privințele, chiar și dacă încă ești adolescent și decid părinții pentru tine.
Desigur că trebuie să te bucuri de locul unde mergi, dar trebuie să fi interesat și de aspectul călătoriei: atât la plecare cât și la întoarcere, chiar dacă părinții se îngrijesc de aceste lucruri. Mai târziu îți va prinde bine astfel de cunoștințe. Te vei putea descurca cu ușurință atunci când vei fi lăsat singur.

7 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Asa se intampla cand nu cunosti cartierul, zona, orasul si nu e nimic ingrijorator aici.Prea putini oameni retin absolut totul de prima data.

| Davyd2001 explică (pentru dullcat):

Mulțumesc mult pentru răspuns!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosește și tu google maps.

| 4evergentleman a răspuns:

Nu ai încredere în tine și de aia

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Te panichezi deoarece trebuie sa rezolvi si nu stii nimic laughing
Gaseste-ti o solutie sa rezolvi si cum sa tratezi situatia cand se mai intampla.

| DonMoldo a răspuns:

Exista waze, google maps.