| Vectra1 a întrebat:

Salut,am observat ca de 1-2 luni ( cam de cand a inceput toamna) a inceput sa imi cada parul. Cand trag de el raman cu 1-2 fire de par in mana. De la ce credeti ca ar putea fi? Stresat nu sunt, fructe mananc destul de des.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

Cati ani ai?

| Vectra1 explică (pentru alex495):

| alex495 a răspuns (pentru Vectra1):

Ai parinti/bunici care sufera de calvitie? Daca au chelie. Daca da e doar inceputul si pana la 25 de ani vei ramane fara par in zona aia. Daca nu, atunci e doar o faza trecatoare. Tunde-te scurt

| dororo a răspuns:

Naparlesti fa iti schimbi blana

| CrissL0101 a răspuns:

Parul care in mod constant, doar ca mai multe sau mai putine fire. Poti sa te tunzi putin, sa folosesti un sampon pe baza de plante. Schimbarie de temperatura il afecteaza si pe el.