| BerarulZed a întrebat:

Salut, am primit un aparat cu electrosocuri cred, ceva centura ce pui pe burta. La inceput nu stiam ce face si l-am pornit si m-a piscat de deget destul de tare. Cum se foloseste asta? Mi-e frica sa incerc pe burta ca o sa ma doara tare etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu incerca! Se foloseste pe maini. Atentie la persoanele bolnave cu inima! Pot deceda.

| BerarulZed explică (pentru Salontanul):

Pai pentru ce se foloseste?

| Salontanul a răspuns (pentru BerarulZed):

Ca sa-l imobilizezi pe un eventual adversar. Poate fi si un asumator pentru animale. Nu poti sa-i pui poza pe Imgur si sa-mi dai link-ul?