| ImpOssibleTooForgeT a întrebat:

Am nevoie de ajutor, va rog.
Azi am alunecat pe ghiata pe un... ceva gen` bolovan acoperit cu zapada. M-am lovit la genunchi si ma doare foarte tare cand indoi genunchiul. Nu stiu ce sa fac, sa merg la doctor sau as putea pune ceva sa-mi treaca durerea? Nu este umflat.

5 răspunsuri:
| xXkenzorXx a răspuns:

Aceste dureri sunt pe durate medii!
Nu trebuie sa te duci la doctor, ci doar sa pui compresa rece cu apa pe genunchi si tine acolo unde te-ai lovit sa iti treaca!
Uite si un link:
http://healthy.kudika.ro/......grave.html
Sper ca te-am ajutat si sper ca o funda sa vina de la tine!
History44...

| AdyutzZz a răspuns:

Buna,nu stiu ce sa spun,la cot,la genunchi si incheieturi in general cand te lovesti, nu su umfla tare, dar te doare de mori.Stiu,si eu m-am lovit la cot si o luna jumate nu am putu pune cotul pe nimic ca lesinam de durere.Eu iti sugerez sa pui o compresa cu apa rece si sa astepti sa se vindecewinking

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Pune gheata si daca te mai doare te poti duce la doctor.

| EmanuelThN a răspuns:

Du-te la medic cel mai bin

| ellyzza a răspuns:

Poti incerca comprese cu apa rece si ar trebui sa fortezi putin piciorul... sper ca iti va trece.