| Petrut1997 a întrebat:

am si eu o intrebare : acum cateva zile am primit o palma la urechea stanga si de atunci am o mica dificultate de auz iar atnci cand vreau sa suflu nasul imi iese aer pe urece. Stiti ce s-o fii intamplat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

N-ar fi exclus să-ți fi fost spart timpanul.
Trebuie, neapărat și cît mai grabnic, să consulți un medic ORL-ist.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil ti s-a spart timpanul

| pastru009 a răspuns (pentru suntserios):

Si ce poate pati daca i s-a spart timpanul? Baiatul nu zice ca nu mai aude, deci se exclude surzeala.Ce altceva ar mai putea fi ca si urmare?

| Petrut1997 explică (pentru suntserios):

Stiti un tratament ceva?

| suntserios a răspuns (pentru Petrut1997):

Nu, nu stiu ca nu sunt medic