| r00t1ng a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare. Eu chiar nu mai inteleg doctorii astia! Mi-am facut un CT la cap pentru ca nu stiam ce am, ma simteam rau si am o deviatie de sept pe nara dreapta, apoi am fost cu CT-ul la neurolog (femeie) s-a uitat pe diagnostic, nici macar nu a bagat sidiul in laptop sa se uite, ma rog a spus ca am o inflamație pe la nas in partea de sus nu stiu cum, si mi-a dat tratament pentru dureri de oase, eu nu mai inteleg nimic.A dat asa:

Ketifexin
Augumentin
Tador
xeforapid.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pe augmentin l-am recunoscut stiu ca e un antibiotic puternic, de ce ai da antibiotic in cazul unui inflamatii eu intreb? Atata timp cat antibioticul se da doar la infectii cu atentie bacterii si nu virusuri.
dar dansa e specialista, desi in ziua de azi printre medici circula tot felul de nulitati absolute care si-au luat diplome fiind copii tot de medici, si practica o medicina obscura ...sunt oameni incompetenti si unii dintre ei increzuti ca nu le ajungi la nas.
Sfatul meu cere o a doua opinie data asta la un medic nu la un afon cum a fost aceasta "doctorita de mediu rural"

| r00t1ng explică (pentru Simpatic):

Da nici nu stiu ce sa fac in situatia de fata pentru ca in orasul meu (Buzau) nu prea sunt neurologi decat la Bucuresti sa fac o programare si sa imi citeasca sidiul si sa ma vada acolo

| DeMicUnCălător a răspuns:

Doctori sunt ca și mecanicii, unii sunt buni alții mai puțin buni. Cauta un alt doctor.