| stragery a întrebat:

Salut, am si eu o problema. De 1 saptamana am o durere la nivelul unui incisiv lateral, care s-a extins la inca un dinte. Durerea este usor persistena, mai mult noaptea se inrautateste, si am observat ca in zona gingiei, mai jos am o pata alba destul de mica, insa nu ma doare la atingere. Sunt sigur ca acea pata are legatura cu durerea fiindca se situeaza chiar sub acel dinte. Ce sfaturi imi puteti da? Nu prea am avut nevoie de dentist niciodata, practic am fost acum 6 ani, puteti sa-mi dati niste sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Ai un abces, poate o carie pe radacina. Du-te la dentist, e putin probabil ca o sa treaca. Problemele la dinti nu se vindeca singure happy in schimb e sigur ca se inrautatesc.

| stragery explică (pentru Kaℓi):

Ai idee cat ma costa o consultatie?

| Kaℓi a răspuns (pentru stragery):

40 - 50 de lei la un dentist normal.