| Robert_2672 a întrebat:

Salut.
am si eu o problema sunt baiat si de ceva timp am inceput sa fac matreata.
inainte m`a spalam cu samponul clear, nu aveam, dupa aceea am incercat unul de la shawma, nu aveam iar acum cand am inceput sa imi dau iar cu primul sampon clear am inceput sa fac. ma poate ajuta cineva cum pot scapa va rog mult de tot? multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cristina8145 a răspuns:

Buna! Ca sa scapi de matreata pune intr-un lighean apa in care pui o lingura de otet. Te clatesti in acea apa, am incercat si am scapat de matreata si nu mai am nici azi probleme. Fundita?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Schimband sampoanele ai schimbat si ph-ul pielii capului.Trebuie sa pastrezi samponul care iti face bine. Spala-te in continuare cu Clear pana se reobisnuieste pielea.

| Romancutza a răspuns:

Ai schimabt sampoanele, si de asta faci matreata.Incearca sa-l folosesti pe acelasi.

| IuliaAlexandra123 a răspuns:

Sa sti ca asta se poate intampla la oricine daca iti schimbi sampoanele
eu sunt fata si si eu ma spalam pana acum cu un sampon iar dupa celam schimbat am inceput sa fac matrata. dar apoi mama mea mi-a spus sa ma spal asa cum a spus si @eu cu otet diluat in apa...si a mers dar depinde si de par(daca e gras, lung, scut.)iti urez baftahappy. sper ca te-am ajutathappy

| pinguinuVerde a răspuns:

Buna. Pai. eu iti recomand sa te speli de fiecare data cu acelasi sampon, si eu cand ma spalam pe cap, imi tot schimbam samponul, pana la un moment dat cand am inceput sa am matreata. Mai bine te speli cu unul care vezi ca e bun, si il tii pana se termina.
Sau, sa te uiti pe data cand expira.thinking
Bafta!

| Snaker a răspuns:

Cred ca e de la vreme...eu am patit la felhee hee

| maryusGosSu a răspuns:

Incearca cu nizoral. am incercat si eu multe metode. dupa ce fac baie in 2-3 ore iar am matreata. si tot asa am schimbat multe sampoane degeaba. dk afli ceva sa-mi zici si mie

| Robert_2672 explică:

Am reusit. multumesc mult

| Minnie_7097 a răspuns:

Foloseste un sampon de plante si o lotiune pentru matreata de la lifecare sunt foarte bune

| AɱαȥιɳɠʷᵒʷAɳιɱαTҽ a răspuns:

Foloseste sampon anti matreata... Si nu iti mai schimba samponul pentru ca de asta iti apare matreata.

| doarreuu a răspuns:

Incearca sa te limpezesti cu otet diluat in apa
rezultatul nu o sa apara imediat dar o sa aparawinking