| SofiaTeodorescu a întrebat:

Salut.Am tiroida Hashimoto si hipotiroidism, am tratament iau jumatate de pastila de 25g euthyrox.Am un regim fac sport si tot pun pe mine, asta de 1 an de zile.Ce rahat sa fac sa slabesc? Cred ca singura varianta este sa nu iau medicamentele

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Sigur nu mănânci pe fond nervos? Consulta atunci si un diabetolog sa te ajute el in "lupta"cu ingrasarea.

| SofiaTeodorescu explică (pentru Donsavas):

La noi aproape toti au diabet in familie, probabil ca ar trebui sa consult un diabetolog

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Mare greseala. O glanda lenesa ca a ta ar încetini si mai tare metabolismul fiindca ai hipotiroidism si asta te ar face sa acumulezi mai multe kile. Consulta te cu endocrinologul, s ar putea să nu fie bun dozajul. Ar fi bine sa stai de vorbă si cu un nutritionist.

| SofiaTeodorescu explică (pentru Donsavas):

Astea s-au intamplat dar cand le zic ca fac cum mi se spune spun ca e imposibil ca as slabi daca as face cum zic.Ideea e ca fac cum zic ei, chiar reduc nr de calorii.Plus ca analizele ies bine desi eu am simptome ale glandei ce trebuia sa le am inainte (ciclu neregulat desi inainte era regulat etc)