| Markus_9051 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu cum sa incep pentru inceput sa fac si eu muschii la mainii si la la burtaa. thinking as vrea sa-mi spunetii Pe zii sa face-ti 5 de alea 5 de alea etc. sper sa ma intelege-ti. Si nu spuneti nimica de sala.
16. ani Inaltime 1, 72, Greutate : 52 kg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristianM a răspuns:

La 16 ani in mare parte nu ai nevoie de sala, incearca sa iti cumperi 2 gatere de 5-6 kg si lucreaza, fai flotari, tractiuni la bara, fluturari cu ganterele, fandari cu ganterele, si nu asculta ce spune @anca, nu trebuie sa faci sunte de abdomene ca sa iti fibrezi muschi abdomenului, lucreaza-i decat de 2 ori maxim pe saptamana si faci 4 seri a cate 15 repetari pe serie de abdomene, crunch, ridicari de picioare (atarnat pe bara)

Fai cate poti, nimeni nu iti poate da un numar exact cat ar trebui sa faci. Nu uita nu lucra prea mult doar un muschi ca ai sa te supra antrenezi si mai rau iti scad muschii in loc sa iti creasca.

2 răspunsuri:
| TheGirl_4876 a răspuns:

Pai. pentru inceput iti trebuie exercitii. pe zi ai putea face intre 50-100 genoflectiuni, flotari(de astea poti intre 25-50), dar cel mai mult abdomene;-), etc. sti tu la ce ma refer. ai putea sa alergi, da asta ajuna mai mult la picioare. da ma rog. trebuie sa faci mai mult sportuti de astea mai pentru maini si burta. sper ca te-am putut ajuta cu ceva chiar daca nu-s ca expertii.laughing

| Markus_9051 explică:

Eu vream niste raspunsuri pentru inceput asa big grin ceva gen

Flotari pe zi : 20-25 big grin
Abdomene : 20-25
Si etc. big grin