| Curea_Angelica_1976 a întrebat:

Astazi am avut un accident neplacut mai exact un,, PRIETEN´´ m-a lovit cu sticla de la un metru exact in nas(a dat cu toata forta). Problema este ca acum un an si 6luni am avut o operatie la nas cu o problema din naștere(Fistula Mediana Nazala) cand am fost la control la o luna doctorii de la un spital bun din Iasi au spus ca operatia s-a prins foarte bine. Vreau sa stiu ca exista vreo sansa sa fie vreo problema cu operatia. M-A LOVIT IN ZONA DE NORD A OPERATIEI SI MI SE PARE CA S-A UMFLAT.E vreo problema sau ma doare doar temporar de la impact?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ViolaTM a răspuns:

Nu ştiu dar cumpara cuciac/diclofenac gel, şi mergi la film Luni. Să veiz ce ai. Ţi-ai pus compresă? Pune cu vara compresa sica să nu coacă, dacă ai rivanol pune şi rivanol.

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Eu as merge la doctor pentru un certificat medico-legal, ca sa ai munitie in caz ca e nevoie.

Apoi tot la doctor pentru a vedea care mi-ar fi viitorul.

| NicoleEazi a răspuns:

E posibil sa ai unele probleme, daca tot umflat ramane eu zic sa mergi la medic, sa nu apara ceva complicatii mai tarziu

| Curea_Angelica_1976 explică (pentru NicoleEazi):

Nu mai e umflat.Ma doare doar locul în care mi-a dat pentru că am o vânătaie.