| anonim_4396 a întrebat:

Salut,aveti idee daca nu mai sunt asigurat, cum sa intru in baza de date din nou? In sensul ca eu n-am lucrat o perioada si nu mai sunt elev.
PS: Vreau sa-mi schimb si medicul de familie care e extrem de ignorant.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si acum lucrezi?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Dap lucrez! m-am angajat recent

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Bravo, pai esti asigurat ca platesti taxe, in orice caz du-te la casa de asigurare sau suna vezi ce trebuie sa le aduci

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ori te angajezi ori iti plătești direct la casa dr asigurări

| anonimg a răspuns:

Trebuie să lucrezi cu carte de muncă ca să poți fi asigurat din nou.
Medicul de familie poate fi schimbat oricând, fie că ești asigurat, fie ca nu. Te duci la noul medic și acesta îți va spune ce acte are nevoie să-i aduci.

| RAY a răspuns (pentru anonimg):

O data la 6 luni