| StefanCelMareIubeaFemeileDES a întrebat:

Azi dimineaza m-am trezit cu o durere insuportabila in gat(cam in fiecare dimineata ma trezesc cu gatul uscat si putin dureros dar imi trece dupa aproximativ 20 de minute), astazi insa s-a intamplat ceva diferit, nu mi-a trecut.Am ignorat acest lucru si m-am dus la scoala, toate bune, m-am obisnuit cu durerea.Cand am ajuns acasa insa am constatat ca am un fel de cos sau puroi nici eu nu stiu ce este langa omusor, aveti idee ce este? sper sa nu fie ceva grav gen cancer, sunt fumator de 4 ani, am 18 ani.
Voi merge la medic vineri.
Multumesc pentru raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Puroi la amigdale, pe înţelesul tău - să mergi MÂINE la medic ( nu vineri ).

Netratat se va agrava.

| StefanCelMareIubeaFemeileDES explică (pentru bursuc001):

Am cautat pe net ''puroi la amigdale'', arata total diferit si nu este situat pe amigdale, este mult mai sus inspre cerul gurii

| bursuc001 a răspuns (pentru StefanCelMareIubeaFemeileDES):

Puroiul la amigdale poate fi situat şi în zona din jurul amigdalelor ( pe lângă omuşor, etc. ), nu doar fix pe amigdale - şi de acolo se extinde.

Mergi mâine la medicul de familie.

| StefanCelMareIubeaFemeileDES explică (pentru bursuc001):

Multumesc mult, am sunat medicul si mi-am facut programare pentru maine

| bursuc001 a răspuns (pentru StefanCelMareIubeaFemeileDES):

Cu plăcere!

Toate cele bune.