| FreeRaskolnikov a întrebat:

Azi la munca mi-am dat degetul peste cap. Cand s-a intamplat asta m-a durut extrem de tare, acum spre seara durerea m-a mai lasat dar nu de tot. Nu s-a umflat si nu s-a invinetit. Osul nu cred ca s-a rupt in schimb ma gandesc sa nu fie un tendon sau ceva. Cum as putea sa stiu ca nu e nimic grav? Se aprinde ceva cand e ceva rupt in el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adrian5575 a răspuns:

In mod normal, cand se intampla ceva, se umfla.

| FreeRaskolnikov explică (pentru Adrian5575):

Stiu... in schimb doar ma doare tare si e mai rece mana decat alta parte a corpului.

| Bariel a răspuns (pentru FreeRaskolnikov):

Cel mai probabil e luxat, daca nu sti sa ti repui luxatia du-te la medic caci pot sa intervina complicatii si nu cred ca ai vrea sa ramai fara deget

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"mi-am dat degetul peste cap l... Se aprinde ceva cand e ceva rupt in el?"

dacă nu s-a aprins LED-ul, e bai, trebuie să faci un RMN!

| Frank51 a răspuns:

Eu as fi mers la urgente, just to make sure everything is right, daca tu poti sta linistit asa, stai.