| Russenart a întrebat:

Salut, batoanele Nestle sunt sanatoase?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DanielPH a răspuns:

Salut!
Sanatoase nu prea, insa nici rele ca multe alte produse de pe piata. Sunt cereale lipite sub forma unui baton cu diferite siropuri dulci pe baza de zahar, glucoza, miere, etc mai au adaos de vitamine si minerale, sa-l faca "mai sanatos"... oricum, multe calorii din acel zahar. Si sub baton un strat din lapte praf cu alte ingrediente de inchegare, mama lor...
Decat batonul, mai bine le mananci cerealele. Au ele zaharuri multe, dar sunt relativ ok.
Cauta un baton care sa aiba cat mai putin zahar. Zahar, nu calorii, ele provin din cereale. Zaharul nu prea are ce cauta pe acolo.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Normal că nu, au foarte mult zahăr și multe prostii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ești angajat să le faci reclamă?
Adică sănătoase ele, sau tu sănătos dacă le mănânci?

| Russenart explică (pentru sadrian46):

Esti analfabet functional?

| sadrian46 a răspuns (pentru Russenart):

Nu funcțional ci operațional.

| Sofer a răspuns:

Sanatoase sau nu dar tot bune sunt.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Nu sunt. Mai bine mananci fructe.