| Aalexander a întrebat:

Salut.
Cand e mai indicat sa faci dus? seara sau dimineata la prima ora? ( dimineata la prima ora merg la scoala )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu stiu cand e indicat dar eu prefer seara

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, este mai INDICAT să faci suş/baie seara!

Dar, se poate face şi dimineaţa.
Iar vara, deoarece e mai cald, se poate face duş de 2-3 ori pe zi...

Toate cele bune.

| Aalexander explică (pentru bursuc001):

Dupa cum a spus userul trisha88, ce parere ai sa ma dau si cu deodorant noaptea dupa dus?

| bursuc001 a răspuns (pentru Aalexander):

Sorry, dar NU are nici un sens!

Odată ce ai făcut duş seara, atunci eşti CURAT şi fresh happy

Dimineaţa, înainte de a merge la şcoală, e OK ( altă poveste ).

| Aalexander explică (pentru bursuc001):

Vroiam sa spun ca ma dau seara ca sa nu mai trebuiasca sa ma dau dimineata.
Incerc sa mi fac dimineata mai usoarabig grin

| bursuc001 a răspuns (pentru Aalexander):

Acum, SERIOS, cât timp îţi ia să te dai cu deodorant?
laughing

Adică, mai înainte aveai timp să faci şi un duş dimineaţa ( înainte de a merge la şcoală ) şi acum NU mai ai timp ( 20 sec ) să te dai cu deodorant?

Să NU exagerăm!

Tocmai, e mai IMPORTANT să te dai cu deodorant dimineaţa, pentru ca efectul acestuia să se menţină ( aproximativ ) până pe la ora 14-15 când vi acasă!

Iar în zilele când ai Sport, e indicat să ai la tine ( în ghiozdan ) un deodorant pentru ca să te dai cu el după ce te schimbi de echipament ( la terminarea orei de Sport )...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza cand faci dus, important e sa o faci zilnic, pentru a nu arata ca un sot de "piranda".
Ai grija la sapun.(Daca te-ai prins)

| ItIsAlright a răspuns:

Seara e mai bine.

| oHarryo a răspuns:

Indicat e doar sa faci dus sa nu fi murdar, eu insa prefer sa fac dimineata astfel sunt sigur ca toata ziua sunt cat de curat posibil chiar daca noapte am transpirat.

| trisha88 a răspuns:

Si eu prefer seara ca atunci e mai mult timp si in afara de asta sa ma bag curata in pat asa dorm mai bine, eu cred ca daca seara dupa dus te dai cu deodorant are efect si a doua zi cel putin la mine asa este.

| SoreeeStackhouse a răspuns:

Seara. daca de dimineata mergi la ore nu prea ai timp...

| Aalexander explică (pentru SoreeeStackhouse):

Asa e, nu prea am timp., dar ma gandesc ca noaptea transpir.

| LeBlanche a răspuns:

Când puţi. Indicat e înainte de asta, dar nu-ţi pot cere să stai tot timpul sub duş.

| fanbaieRO a răspuns:

Am raspuns la aceasta intrebare intr-un articol https://fanbaie.ro/dus-seara-sau-dimineata-stiinta-raspunsul/