| Alexandru1323 a întrebat:

Salut.Ce sa fac daca am dermatita seboreica si nu stiu ce sa mai fac sa scap.M-am dat in cap cu o gramada de sampoane anti-matreata si degeaba.Am observat ca dupa ce ma spal si mi-se mai usuca scalpul reapar exact in aceleasi zone, iar zonele alea arata diferit de zonele in care nu am matreata aia.Sunt pur si simplu coji in cap, nu multe dar nici chiar putine si spun iar, nu stiu ce sa fac.Niste sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| andreivok a răspuns:

Iti recomand http://www.medicalia.ro. Sunt mai noi pe piata noastra, dar au o multime de produse foarte ok si care, pe mine personal, m-au ajutat enorm. Bafta!

| DIAdiamant1512 a răspuns:

Buna! Am si eu aceeasi problema, ai incercat samponul de la Ducray? Eu am avut o forma de dermatita seboreica foarte agresiva si chiar s-au vindecat cu ajutorul samponului. Bicarbonatul si uleiul de jojoba in samponurile tratament pentru dermatita seboreica, fac minuni, acestea ( bicarbonatul si uleiul de jojoba ) accentueaza cu 60% efectul samponului. Funda?

| Alexandru1323 explică (pentru DIAdiamant1512):

Imi poti da un link de la sampon te rog sa vad cum arata? Cu siguranta il voi incerca si iti multumesc!

| DIAdiamant1512 a răspuns (pentru Alexandru1323):

Https://www.catena.ro/......-ds-100ml. Nu este foarte scump, eu il consider super ok ca si pret.