| Shadow136o a întrebat:

Ce se întâmplă daca iti arzi puțin puțin sprânceana, va creste la loc cum era ea? Gen dacă e jumătate de fir. Va fi ok?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca iarba de pe pășune.

| Celcestietot a răspuns:

Ar trebui să crească (cred).

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai nu sunt atatea persoane care isi penseaza sprancenele lunar si parul tot creste la loc. Sa o arzi nici macar nu presupune sa smulgi firele de par deci nu exista niciun motiv pentru care sa nu creasca la loc.

| devilshelp a răspuns:

Creste, stai linistit. Doar ca nu inteleg de ce ai vrea sa iti arzi spranceana. Daca vrei sa iti faci o liniuta din aia fara par in spranceana poti foarte simplu sa folosesti penseta, e mai putin periculos si te scuteste de atata chin
Eu iti zic din proprie experienta ca am incercat sa aprind o tigare mult prea scurta si mi-am cam parlit ambele sprancene in zona aproape de nas. Dar au crescut repede, nu se mai cunoaste. Totusi tine minte ca se face ca un bat la varf (gri) daca nu apuca sa se rupa

| Shadow136o explică (pentru devilshelp):

Pai asta am vrut sa fac și eu, sa aprind... laughing
Nu am vrut sa le ard lol?

| devilshelp a răspuns (pentru Shadow136o):

Ma bucur ca nu sunt singura "inteligenta" atunci laughing oricum, stai linistit, o sa iti creasca. pana atunci daca se vede chiar atat de rau poti sa furi niste fard de la mama ta si sa te dai unde e foarte evident

| Delcatty a răspuns:

Da, fara problema. Uite un exemplu: daca ai tatuaj pe sprancene si mergi sa il elimini, una din metode va fi laserul. Asta inseamna ca pielea si firele de par vor fi arse. Se vindeca, iar firul creste inapoi. Nu bulbul e afectat, ci suprafata.

| Viorel703 a răspuns:

E ok, va creste înapoi chiar și dacă ți le arzi de tot

| ReluAndrei a răspuns:

O sa creasca la loc, nu te ingrijora.