| PatrisuK a întrebat:

Salut cum slabesc 5 kg in o saptamana.nu vreau un regim!
de exemplu:

>-apa+mere=saptamana=slabit nu stiu cate kg
scuze categoria

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Pai daca nu vrei regim (oricum nu ti-l recomandam) trebuie sa mergi la sala, ori sa faci exercitii acasa.
Sau poti merge in fiecare seara la alergat, cate o jumatate de ora.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoSmile):

Juma de oră? Las' să alerge mai mult, că nu-i cad picioarele.
Când vine vorba de băgat în ei, bagă până nu mai pot, dar când să facă ceva pentru bunăstarea lor, o fac, așa, cât mai ușor cu putință.
Să răspund la întrebare. Baftă la făcut cărare pe stadion.

| NoSmile a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru inceput doar atat. Apoi, dupa ce se obisnuieste, isi intra in ritm, poate alerga mai mult. happy
Pentru inceput, doar o jumatate de ora!

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoSmile):

Meh, oricum o s-alerge o săptămână, și pe urmă se lasă. Să se fluture mai mult pe-afară dacă vrea să slăbească.

| NoSmile a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca s-ar tine de sport, ar putea avea un corp demn de invidiat!

| PatrisuK explică (pentru anonim_4396):

Daca vrei nu sunt grasa dar la 1, 60 am 58 kg dar vreau sa mai putin cm la burta ca sa am talie de fotomodel. dieta cu apa si mere am facut-o o luna dar apoi nu mai mancam deloc am fost la spital si trebuia sa mananc si mi se pare ca am pus.nu te baga daca nu ajuti clar

| PatrisuK explică (pentru NoSmile):

Merci pentru raspuns dar si pentru ca le raspaunzi la fraieri

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoSmile):

Dacă.,.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PatrisuK):

Puiule, și dacă nu vreau?
Fotomodel? Pentru a fi fotomodel trebuie să fii un model(demn de urmat) care să țină cont de responsabilitățile ei ca reprezentant al frumosului(și nu numai). Cum tu fugi de ele, mi se pare că o să eșuezi pe viitor în toate.
Trebuia să faci sport regulat de mică, și atunci nu mai erai nevoită să ții diete(care mi se par de asemenea o prostie) și să pui o întrebare de genu la care eu să îți explic (iar și iar) că ai făcut și faci totul greșit.
PS: pentru sănătatea mintală, a ta și a noastră, termină de scris întreaga propoziție.

12 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Buna! Nu stiu daca ai cum sa slabesti 5 kg intr-o saptamana, depinde mult de metabolismul tau. In primul rand, bea cat mai multa apa, nu manca cu 3-4 ore inainte de culcare si incearca sa renunti de tot la prajeli, paine, dulciuri, sare cat mai putina si orice fel de sucuri. Mananca putin si des si fa cat de mult sport poti. Oricum, e important sa nu te infometezi, pentru ca la un moment dat organismul va ceda si vei pune inapoi tot ce ai reusit sa pierzi, poate si mai mult. Succes!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Apa+mere = saptamana = spital nu slabit

| Voidwithin a răspuns:

De acord cu nosmile asa o sa ai un tonus diferit al musculaturi e foarte probabil sa slabesti sau sa cresti in masa musculara si nu ma refer la grasime.
Oricum as recomanda Fitness pentru ca acel sport te face sa arati cel mai bine uita-te la barbati care practica fitness si uita-te la culturisti e diferenta mare.

| S3S3an a răspuns:

Uite cum slabesc eu:renunta la grasimi, zahar si paine.Mananca restul in cantitati limitate si cat mai des.Bea multa apa, vreo 2 litri, asta te ajuta sa slabesti.
Practica sport(poate fi chiar vesel sub muzica)!
A, da, incpe-ti dimineata cu un pahar de apa plata cu cateva picaturi de lamaie.
Asa slabesti incet, dar garantat, iti pastrezi si chiar iti imbunatatesti sanatatea si nu pierzi substante nutritive!
Bafta si o silueta de invidiat!
A, da slabesti si mai bine daca-mi dai o funda, please!