| JojoMuc a întrebat:

De cand a fost ziua mea (Sf Andrei) mi s-a facut rau de la bomboane sigur. A 2-a zi am mancat varza pe la ora 5 (tot imi era rau ) si am vomitat de mai multe ori. Astazi, nu m-am putut duce la scoala ca tot fac treaba mare. Am luat 2 furazolidoane, si carbonat de calciu si o banana. Ce pot face, deoarece m-am saturat sa ma duc de 8 ori la baie. si nu am chef sa pierd ziua ducandu-ma numai la baie. Va rog eu ce mai pot sa fac. FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| myxolaryy a răspuns:

Cam grav cu bomboanele. mama lor de dulceturi.chiar nu stiu dar ai putea inceta sa mananci banane cares purgative omuleeeeeee si ai putea manca si tu branza de vaci sa ceva ce nu-ti provoaca purgatie sincer du-te la un doctor iti poate zice el deci bafta!happy

| JojoMuc explică (pentru myxolaryy):

Pai daca mananc banane face bine la stomac.

7 răspunsuri:
| AstralConfessor a răspuns:

Uite, daca inca nu te-ai reparat, da-le parintilor datele aste, doamna asta te va ajuta, stiu din proprie experienta.
Sanatate.
http://mercador.ro/......68vJ.html/

| myxolaryy a răspuns:

Nu chiar sincer nu is asa bune iti porvoaca purgatie

Răspuns utilizator avertizat
| BIOMAN a răspuns:

Cati ani ai? mergi la medicul de familie, poate fi o descarcare biliara
sau ceva mai rau