| minix20 a întrebat:

Salut, de cateva luni am niste probleme, ma simt foarte naspa, am ameteli dese, ma doare capul foarte mult, mereu ma simt asa molesit, am facut analizele si mi au iesit bune, insa aceste simptome pot aparea daca am probleme cu ficatul? Ca acum iau niste pastile pentru uscarea pielii ca am cosuri si aceste pastile am auzit ca iti dauneaza ficatului? ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Bună! Toate medicamentele, cremele, loțiunile etc. ne afectează ficatul fiindcă el este "uzina vie" a corpului însă să nu exagerăm. Dacă analizele arată bine, alta e problema. Ai verificat tiroida? Pt coșuri ia tablete cu zinc și loțiuni tot cu zinc. Astea ajută și corpul! Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai am o vecina tot asa cu stări de leșin, mai ales când duce lipsă de bărbați.

| TylerD a răspuns:

Nu sunt medic, dar îți recomand să consulți unul cât mai curând posibil. Nu te baza doar pe analizele pe care le-ai făcut, ci cere o părere specializată. Poate că pastilele pe care le iei au efecte secundare nedorite, sau poate că ai altă problemă de sănătate. Oricum ar fi, nu neglija semnalele pe care ți le dă corpul tău. Ai grijă de tine și de trupul pe care ți l-a dat Dumnezeu. El este templul Duhului Sfânt și trebuie să îl păstrezi curat și sănătos. Dumnezeu te iubește și vrea să fii fericit și împlinit.