| Virgil_Pantiru_1994 a întrebat:

De cateva zile ma doare urechea dreapta si nu prea aud cu ea, asa ca am fost la orl si doctorul mi.a dat antibiotic si niste picaturi de pus in ureche (otis-t).
Aseara am pus niste vata cu spirt in ureche si m.a lasat durerea pe moment.
Timpanul poate fi afectat daca mai pun o bucatica de vata imbibata in spirt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu pune nimic in ureche, daca medicul ti-a dat picaturi pune doar picaturile alea, ca-ti poate afecta urechea!

| Virgil_Pantiru_1994 explică (pentru Violleta2022):

Am pus astazi. Si sincer. Nu ma mai doare. si atunci cand pun picaturi ma ia mai tare durerea

| LadyDee89 a răspuns:

Conteaza f mult sa te ti si de tratament! poti pune in fiecare zi/seara vata cu spirt, dar sa o storci foarte foarte bine de spirtul acela!

| Virgil_Pantiru_1994 explică (pentru LadyDee89):

Daca imi intra spirt in ureche. Ce se intampla?

| LadyDee89 a răspuns (pentru Virgil_Pantiru_1994):

Nu e vb ca iti intra spirt acolo, e vb ca in cantitate mai mare iti poate face mai mult rau, poate sa iti inflameze urechea si sa te doara si mai rau